Wróć do aktualności

Nowa strona 1

GIMNAZJALIŚCI Z SZEMUDA

W CENTRUM BRITISH COUNCIL W GDAŃSKU

W dniu 4 października 2011 roku, na zaproszenie British Council Polska Centrum Egzaminacyjnego British Council w Gdańsku, grupa uczniów Gimnazjum w Szemudzie wraz z nauczycielami udała się na prezentację dotyczącą egzaminów z języka angielskiego. Spotkanie odbyło się w Wyższej Szkole Ateneum w Gdańsku. British Council jest organizacją brytyjską o międzynarodowym zasięgu działania, której celem jest promowanie edukacji i wymiany kulturalnej. Jak mówi Tony O’Brien, Dyrektor British Council w Polsce   – „ Łącząc ludzi i stwarzając im możliwość nauki oraz przekazując brytyjską myśl twórczą, budujemy trwałe więzi na całym świecie”.

Organizacja ta jest obecna w Polsce od 70 lat. Wdraża projekty wspierając lokalne inicjatywy, ucząc angielskiego oraz organizuje językowe egzaminy. British Council  w Polsce administruje brytyjskimi egzaminami językowymi Cambridge ESOL. International English Language Testing System (IELTS) został stworzony, aby ocenić umiejętności językowe osób, które zamierzają studiować lub pracować w krajach anglojęzycznych. IELTS spełnia najwyższe międzynarodowe standardy dla egzaminów oceniających umiejętności posługiwania się językiem obcym. Egzamin sprawdza cztery podstawowe umiejętności: słuchanie (Listening), rozumienie tekstów pisanych (Reading), pisanie (Writing) i mówienie (Speaking). IELTS sprawdza znajomość języka używanego nie tylko w środowisku biurowym czy akademickim, ale także w życiu codziennym.

Celem spotkania było zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego oraz przełamanie strachu przed egzaminami sprawdzającymi ich umiejętności językowe.

Podczas prezentacji uczniowie dowiedzieli się:

o   dlaczego warto zdawać egzaminy z języka angielskiego,

o   jak wygląda egzamin FCE (First Certificate in English) i z jakich części się składa,

o   jakie są rodzaje zadań do wykonania,

o   na co zwrócić szczególną uwagę przy uczeniu się do egzaminu.

Uczestniczy mogli także spróbować swoich sił w próbnych fragmentach wybranego egzaminu.

IELTS jest honorowany przez uniwersytety w krajach anglojęzycznych (np. w Wielkiej Brytanii, Australii czy Stanach Zjednoczonych). Jest respektowany przez ponad 6000 instytucji edukacyjnych na całym świecie, w tym przez prawie wszystkie uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii i przez ponad trzy tysiące
w Stanach Zjednoczonych, a wśród nich prestiżowe uczelnie Ivy League.
Od 1 września 2009 roku IELTS uznawany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej m.in. jako potwierdzenie kwalifikacji językowych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek.

Warsztaty podczas prezentacji były doskonałą okazją na urozmaicenie zajęć z języka angielskiego oraz sposobem na przekonanie uczniów, że warto podnosić swoje kwalifikacje językowe.

Organizatorzy wyjazdu:
Grażyna Pęgowska